ZAPOWIEDZI

 
Bruksela
 

Słuchacze Uniwersytetu 3 Wieku z Malborka zostali zaproszeni przez Posła  Pana Tadeusza Cymańskiego do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, miejscu, gdzie podejmowane są ważne decyzje  dla wszystkich Europejczyków.

Poznaliśmy też miasto: Stary Rynek, Ratusz, najstarszą Galerię Handlową, park królewski, katedrę… zwiedziliśmy Muzeum Instrumentów Muzycznych.

W pamięci pozostanie też urok belgijskich koronek, smak wspaniałej, belgijskiej czekolady” i piwa… Symbolem Brukseli jest kryształ atomu żelaza powiększony 150 milionów razy, skąd roztacza się rozległy widok na miasto i okolicę.  Symbolem miasta jest też mały, siusiający chłopiec, z którym związana jest legenda, że w ten właśnie sposób ugasił zagrażający miastu pożar.

Nie da się opowiedzieć wszystkiego w kilku słowach. Zapraszamy do obejrzenia z relacji z pobytu w tym pięknym, starym mieście, którego pierwsze ślady datuje się na rok 966, (to też rok kształtowania się Państwa Polskiego!)
KURSY

FESTIWALE

ZESPOŁY

GALERIA

 

 

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE