ZAPOWIEDZI

 

Srebro dla Chóru LUTNIA na Festiwalu Międzynarodowym

     W dniach 16-18 maja 2013 r. odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w którym uczestniczył chór Lutnia z Malborka.

Coroczny Festiwal jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych na Warmii, mającym na celu głównie upamiętnienie postaci Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora urodzonego w Barczewie którego działalność była istotnym czynnikiem kształtowania polskiej świadomości na ziemiach północnych.

Podczas przesłuchania chór miał okazję zaprezentować dwa utwory Feliksa Nowowiejskiego: „Parce Domine” oraz „O Warmio moja miła”. Chórzyści uczestniczyli w wielu imprezach i koncertach towarzyszących festiwalowi, wysłuchali m.in. w koncertu pianisty, organisty i klawesynisty, Jana Nowowiejskiego, syna patrona Festiwalu.

W konkursie wzięło udział 14 chórów amatorskich o bardzo wysokim poziomie artystycznym i technicznym. Dlatego tym radośniej jest nam ogłosić, że Lutnia z Malborka otrzymała Srebrny Dyplom. Jurorom oraz publiczności w wykonaniu Lutni najbardziej spodobał się utwór „From
a Distance”, amerykańskiej wokalistki i autorki tekstów- Julie Gold, który, poza przesłuchaniem konkursowym, został wykonany ponownie na koncercie galowym przed samym ogłoszeniem wyników.

 
   

KURSY

   

FESTIWALE

   

ZESPOŁY

   

GALERIA

       

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

stat4u