Aktualności

O nas

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt 

 

    

Magic Malbork 2015

Rytmy Ulicy – Spędź magiczny czas w magicznym mieście!

7-8 sierpnia 2015 roku

 

Pełna kolorów, światła, dźwięków i rytmów  tegoroczna edycja najbardziej magicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce – Magic Malbork 2015 – RYTMY ULICY już za nami.

 

RYTMICZNIE, MUZYCZNIE I EGZOTYCZNIE…

Bałkany, Ameryka Południowa czy Afryka w Malborku? Dlaczego nie!? Przez wiele godzin serce miasta biło w rytmach z odległych geograficznie krain – choć bardzo od siebie różnych, to jednak, jak się okazuje, pod wieloma względami bardzo podobnych. Muzyka i rytmy każdego tych miejsc są równie egzotyczne, energetyczne, żywiołowe i zachęcające do wspólnej zabawy. Nikt z obecnych na pewno nie  stał spokojnie, gdy przez centrum miasta przechodził łączący dźwięki bałkańskie i cygańskie zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Wielu z widzów zdecydowało się także na naukę tańca latynoskiego i dołączyło do parady prowadzonej przez grupę Punto Latino z barwnymi jak egzotyczne ptaki tancerkami samby z Dance Avenue Company… Na scenie spotkali się muzycy i tancerze latynoscy z zespołem Cocodjembé i ich gośćmi z Afryki Gaspardem Conde (Gwinea), Amadou Fola (Senegal) oraz z tancerką Anną Zakrzewską. Przez cały dzień na ulicach centrum miasta można było spotkać uliczny zespół młodych muzyków pn. B Brothers, który przy dźwiękach dobrze znanych hitów zapraszał  widzów do zabawy.

 

 

AKROBACJE…

Nie zabrakło w tym roku także zawsze żywiołowo przyjmowanych w naszym mieście akrobatów –  uczestników i finalistów MAM TALENT – Łukasza Świrka zwanego Człowiekiem Flagą, Agnieszkę Marczak i jej program Kobieta Guma, trzech doskonałych akrobatów występujących pn. Alter Trio i pokazy akrobatyki w kole w wykonaniu Juliana Waglewskiego. Zobaczyć można było  również  karkołomne popisy i akrobacje na rolkach w wykonaniu SPORTREBEL TEAM.

 

 

 

DLA NAJMŁODSZYCH…

W czasie Magic Malbork 2015 na pewno nudzić się nie będą nasi Milusińscy – specjalnie dla nich 8 sierpnia w centrum Malborka stanęło Magiczne Miasteczko Zabaw Dziecięcych, a tam wiele różnych atrakcji – od katapult, lewitujących piłek, pokazów iluzji w wykonaniu Jakuba Walkowiaka i ogromnych baniek mydlanych, aż po tak uwielbiane przez dzieci malowanie buziek i skręcanie balonów. Atrakcją dla najmłodszych była również Wioska Cyrkowa, którą w pobliżu zamku zaprezentował krakowski Teatr LOS FUEGOS.

 

A TEATR…?

Festiwal sztuki ulicznej nie może obyć się bez ulicznych teatrów oraz animacji teatralnych i cyrkowych. Specjalnie dla odbiorców Magic Malbork 8 sierpnia wystąpili krakowskie teatry: Teatr Nikoli z interaktywnym spektaklem „Święto Kucharza”, a także Teatr LOS FUEGOS z Teatrem Klaunów oraz animacjami – Marionetkami, Mimami i Żonglerką.
 

 

OGIEŃ, ŚWIATŁO, LASER…

Czym byłaby magia bez ognia i światła? Podczas Magic Malbork 2015 tradycyjnie łączymy stare z nowym, pierwotne z nowoczesnym. Od utrzymanych w pierwotnym klimacie pokazów fireshow z elementami bodypaintingu (malowanie ciała) i UV show w wykonaniu Teatru LOS FUEGOS i akompaniującego mu na afrykańskich bębnach zespołu Cocodjembé, poprzez nocną iluminację budynków w centrum miasta, zrealizowaną przez firmę LBL, aż po niezapomniane widowisko laserowe Magia Światła przygotowane przez Partnera Magic Malbork – firmę Visual Sensation. Trwające ok. 25 minut widowisko  – videomapping, lasery graficzne i przestrzenne, elementy pirotechniki, buchające ognie i gejzery wodne – to wszystko można było zobaczyć w czasie pokazów w ogrodzie Malbork Welcome Center.
 

 

 

A NA FINAŁ…

W finałowym koncercie Magic Malbork 2015, na ustawionej w centrum Malborka scenie głównej, zaprezentowały się ponownie, tym razem w pełnej krasie i z nagłośnieniem, zespoły Tsigunz Fanfara Avantura i Punto Latino z towarzyszeniem tancerek z Dance Avenue Company.  Dynamiczna i żywiołowa muzyka porwała nas wszystkich do tańca i wspólnej zabawy. Tego wieczoru w Malborku  był iście karnawałowy klimat. A na dokładkę, po koncertach, pokaz sztucznych ogni. Karnawał w sierpniu? Tylko w Malborku, tylko podczas Magic Malbork 2015 – Magicznej Nocy w Magicznym Mieście!

 

 

   

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

  stat4u