ZAPOWIEDZI

 

 

MIKOŁAJKOWA PRZYGODA W MALBORKU

Wizyta Świętego Mikołaja, koncert artystów ze studia wokalnego Balbiny, popisy taneczne Bursztynków, występy przedszkolaków, mikołajowe konkursy z nagrodami oraz świąteczna aura towarzyszyły imprezie plenerowej „ Mikołajkowa Przygoda”, która odbyła się 6 grudnia na Placu Miejskim im. Kazimierza Jagiellończyka w Malborku.
Imprezę otworzyli wspólnie Święty Mikołaj oraz burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski, którzy złożyli mieszkańcom miasta życzenia świąteczne, a także wspólnie dokonali uroczystego zaświecenia Miejskiej Choinki.

 Tradycyjnie podobnie jak w latach ubiegłych impreza ta była także okazją do zainaugurowania kolejnej edycji Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Podczas „Mikołajkowej Przygody w Malborku” wystąpili artyści ze studia wokalnego „Balbiny”, zespół „Bursztynki” działający przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji oraz wokalistki szlifujące swój talent pod okiem Ewy Szwajlik.

Nie zabrakło także najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy przygotowali specjalny program estradowy dla św. Mikołaja. Licznie zgromadzeni tego dnia mieszkańcy Malborka mogli podziwiać występ dzieci z przedszkola  nr 5 oraz przedszkola „Tęcza”. O świąteczny klimat zadbał również zespół z Parafii 108 Męczenników Polskich. Chętni mogli skorzystać z obecności przedstawicieli lokalnych mediów: Radia Malbork oraz TV Malbork. Za ich pośrednictwem malborczycy składali życzenia swoim najbliższym. 


Na najmłodszych w namiocie św. Mikołaja czekała także góra prezentów. Nie brakowało chętnych do wykonania pamiątkowych fotografii z Mikołajem, które opublikowane są na łamach serwisu 82-200.pl. Ponadto na scenie odbywały się świąteczne konkursy dla dzieci i ich opiekunów. Aby otrzymać zestaw świątecznych gadżetów wystarczyło zaśpiewać kolędę, pastorałkę czy powiedzieć wiersz. W konkursie wiedzy o zwyczajach świątecznych dzieci zostały nagrodzone specjalnymi zaproszeniami do Restauracji Mc Donald's. Nie zabrakło także konkursu pod szyldem Muzeum Zamkowego, w którym do wygrania było rodzinne zaproszenie na akcję „ W poszukiwania Mikołaja na zamku”. Z kolei oficjalna maskotka miasta Marianek częstowała dzieci słodkościami zachęcając wszystkich mieszkańców do oddawaniu głosów na pochodzącą z naszego miasta Agnieszkę Cegielską w plebiscycie "Gwiazdy Dobroczynności".

Info oraz foto: z 82-200 pl

 
   

KURSY

   

FESTIWALE

   

ZESPOŁY

   

GALERIA

       

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

stat4u