Aktualności

O nas

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt 

FESTIWAL DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE

23 MAJA 2015

 

         Tym razem spotkaliśmy się na pl. 3 Maja i przy ul. Grunwaldzkiej - w miejscu, które wielu mieszkańców omija, uważa może za mało atrakcyjne... czy tak jest naprawdę?

Z licznych atrakcji cieszyły się głównie dzieci, które mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych, plastycznych, ceramicznych, malowaniu buziek, gumowych zjeżdżalni i ciekawych zabaw ulicznych. Nie zabrakło wojskowej grochówki i pokazów strażaków.

         Projekt pod nazwą "Festiwal Dzielnicy Śródmieście" realizowany był dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach programu Fundacji Banku Zachodniego WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam", we współpracy pomiędzy Malborskim Klastrem Turystycznym i Malborskim Centrum Kultury i Edukacji. 

Do realizacji programu udało nam się też pozyskać partnerów: 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku, Stowarzyszenie Miłośników Malborka Forum , Antyki Marienburg, Hotel Stary Malbork, Sklepy Cynamonowe, Makul@tura i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Malborku oraz pana Bernarda Jesionowskiego, który oprowadzał  chętnych po okolicy, przybliżając im dzieje tego zakątka miasta i jego architekturę.