Aktualności

O nas

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt 

 

   

 

Metafory Muzyczne 2016 – Przenikanie

 

 

      Siedem dni trwały tegoroczne Metafory Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Chóru Lutnia i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, we współpracy z Muzeum zamkowym w Malborku. Mecenasem przedsięwzięcia był Urząd Miasta Malborka, a swoim patronatem wydarzenie objęli Starosta Powiatu malborskiego i Burmistrz Miasta Malborka. Inicjatywę wsparli też państwo Skrzyniarz z Hotelu STARY MALBORK.

      Metafory rozpoczęła się od castingu i warsztatów dla najmłodszych wykonawców chętnych do wzięcia udziału w finałowym koncercie "Przenikanie". Ogromne zainteresowanie castingiem (zgłosiło się ponad 40 dzieci) zaskoczyło samych organizatorów. Dzieci brały później także udział w części warsztatów, które realizowane były w ramach wydarzenia od poniedziałku, 28 listopada, aż do piątku. Warsztaty wokalne, instrumentalne i teatralne nie tylko doskonaliły umiejętności uczestników, ale przede wszystkim przygotowały ich do wzięcia udziału w finałowym koncercie, który odbył się w ostatnia sobotę, 3 grudnia, w Muzeum Zamkowym w Malborku.

       Bogate instrumentarium, wspaniałe głosy, teatr, mistycyzm, wielokulturowość, a przede wszystkim uniwersalne przesłanie koncertu - to wszystko czekało w ten grudniowy sobotni wieczór na licznie zebranych widzów. Koncert rozpoczął się w Kościele Zamkowym na Zamku Wysokim, po to, by być kontynuowanym w Przyziemiu Karwanu. Obok wspomnianych już dzieci z Malborka i okolic, w koncercie udział wzięli miejscowi artyści, w tym chór Lutnia na czele z Bożeną Belcarz - dyrygent chóru i pomysłodawczynią Metafor, Max Matusewicz, Krzysztof Maciąg, Grzegorz Szarmach, Arkadiusz Dzikowski. Towarzyszyli im wspaniali artyści spoza Malborka - Marzena Lamch-Łoniewska, Marcin Lamch, Jarosław Szczepan Szczepański, Limboski z zespołem Naked Mind, Teatr Rebelia, Kwartet smyczkowy z Gdańska i Elbląga, Grzegorz Grzech Piotrowski. W realizacji wydarzenia pomogła również Jolanta Belcarz-Dzikowska. Całość reżyserował Adam Łoniewski.

      Koncert pozostawił w widzach niezapomniane wrażenia i wzbudził wyjątkowe emocje. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

Foto relacja część 1
Foto relacja część 2

 

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

  stat4u