Foto

Archiwum

Kontakt

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich

W  sobotę 18 kwietnia odbyły się w Malborku Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich. Miejscem rozgrywania zawodów była Szkoła Łacińska. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem wzięło w nim udział 17 czteroosobowych drużyn reprezentujących kluby z całego województwa. Zawody składały się z 7 rund. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klubu Wda Lipusz, która zakończyła turniej z sześcioma zwycięstwami i jednym remisem. Drugie miejsce

zajął MTS Kwidzyn, który po czterech kolejnych latach zwycięstw w tych rozgrywkach tym razem musiał zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce zajęła Korona Gdańsk. Zawodnikom MCKiE Malbork nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu jakim był srebrny medal i uplasowali się na 10 miejscu. Druga i trzecia drużyna MCKiE Malbork zaprezentowały wyrównany poziom i zajęły miejsca odpowiednio 11 i 12.