Aktualności

O nas

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt

 

 

 

   

        

W Malborskim Centrum Kultury i Edukacji na dobre trwają przygotowania do sezonu plenerowych wydarzeń kulturalnych.  Nowością jest to, że część tegorocznych wydarzeń podporządkowanych będzie obchodom 730-lecia nadania Malborkowi praw miejskich, natomiast niezmiennie, jak co roku, staramy się przygotować jak najciekawszy program i zapraszać do wspólnej realizacji mieszkańców naszego miasta. Również tym razem pragniemy zachęcić malborczyków, miejscowe organizacje i instytucje, które mają pomysł na realizację własnej inicjatywy podczas miejskich wydarzeń do kontaktu z Malborskim Centrum Kultury i Edukacji. W szczególności:
 

- wraz z Młodzieżową Rada Miasta Malborka zachęcamy malborską młodzież do włączenia się w organizację Młodzieżowej Majówki w Malborku (2 maja br.). Jeśli działacie indywidualnie, w formalnej lub nieformalnej grupie młodzieżowej, macie wspólne zainteresowania, realizujecie swoje pasje i chcielibyście się zaprezentować  - Młodzieżowa Majówka będzie świetną ku temu okazją. Ze względu na konieczność wcześniejszego przygotowania programu wydarzenia, prosimy o dokonanie zgłoszeń do 8 kwietnia br.
 

- 21 maja 2016 roku odbędzie się kolejny, piąty już, Malborski Festiwal Dzielnic. W tym roku planujemy zrealizować tę inicjatywę na placu przy ul. Reymonta. Zapraszamy mieszkańców ulicy i okolic (ulic Orzeszkowej, Prusa, Krakowskiej, Sikorskiego, Bema…), działające w pobliżu organizacje i instytucje do włączenia się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. To wspaniała okazja do zaprezentowania tego kwartału miasta poprzez przedstawienie pomysłów, działalności, pasji i zainteresowań jego mieszkańców, funkcjonujących tam instytucji i firm. Termin zgłoszeń – do 29 kwietnia br.
 

- W sposób szczególny zachęcamy do współpracy podczas tegorocznych Dni Malborka:
 

•             10 czerwca br., na scenie głównej w centrum miasta szansę do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych będą mieli malborscy twórcy – tancerze, muzycy, wokaliści. Zapraszamy również chętnych artystów plastyków, pragnących zaprezentować w tym czasie swoje prace na terenie imprezy. Wszystkich prosimy o zgłaszanie takiej chęci w MCKiE do 6 maja br.
 

•             W tym samym czasie mogą zgłaszać się do nas chętne do zaprezentowania się na terenie wydarzenia malborskie organizacje, stowarzyszenia i instytucje, a także ci, którzy chcą w tym okresie realizować swoją inicjatywę społeczną lub kulturalną, która wpisze się w program obchodów Dni Malborka
 

•             11 czerwca na terenie widowni plenerowej odbędzie się kolejny turniej pod nazwą WYMIATACZE. W zeszłym roku, w pełnych zabawy i humoru zmaganiach drużyn udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu malborskiego – w tym roku chcemy, by do radnych swojego okręgu zgłaszali się chętni do zabawy mieszkańcy Malborka.  W ten sposób chcemy utworzyć od 6 do 8 czteroosobowych grup mieszkańców, którzy w zmaganiach reprezentować będą swoje dzielnice, a pozostałych malborczyków zaprosić do kibicowania swoim zawodnikom. Termin zgłoszeń – 29 kwietnia.
 

•             17 czerwca br., w ramach drugiej części obchodów Dni Malborka i inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej, ulicami Malborka przejdzie tradycyjny barwny korowód uczestników festiwalu i mieszkańców, przebranych w stylizowane na czasy średniowiecza stroje. W korowodzie udział wezmą także goście z zagranicy - przedstawiciele miast partnerskich Malborka. Pokażmy wszyscy wspólnie naszym gościom, jak wspólnie potrafimy się bawić. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji tradycyjnie zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do korowodu. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się grupy ze szkół, przedszkoli, firm, stowarzyszeń itp., które chciałyby w sposób szczególny się wyróżnić, np. przygotowując swoje jednolite stroje nawiązujące do patrona szkoły itp…

 

Kontakt do Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji:

ul. Armii Krajowej 68 (Szpital Jerozolimski)

tel. 55 272 38 52

e-mail:
biuro@kultura.malbork.pl,
dyrektor@kultura.malbork.pl
  

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

  stat4u