Aktualności

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt

 

 

 

 Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej 

 

Szanowni Państwo,
 

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza placówki oświatowe, kulturalne, stowarzyszenia i osoby prywatne do udziału w kolejnej XXXV już edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Malborskie Eliminacje Powiatowe odbędą się 23 marca br. o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Szkoły Łacińskiej, przy ul. Stare Miasto 42, zaś spotkanie finałowe reprezentantów 11 regionów z naszego województwa w maju br. – na scenie Teatru na Plaży w Sopocie.
 

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej podobnie, jak w latach ubiegłych – zainteresuje dzieci i młodzież, skłoni do podjęcia wysiłku w zakresie poszukiwań repertuarowych i pracy nad kulturą mowy, będzie wyzwaniem dla młodych i utalentowanych ludzi pragnących nadać indywidualny wyraz wybranym fragmentom literackim, zaczerpniętym z bogatego dorobku polskiej literatury pięknej.
 

Jednocześnie – pragniemy podziękować Państwu za dobrą współpracę przy realizacji tego zadania. Dzięki Wam, możliwe staje się dotarcie do dużej liczby zainteresowanych. To także dzięki Waszym staraniom, wielu młodych ludzi – może spotkać się z rówieśnikami, którzy podzielają ich zamiłowania, publicznie zaprezentować efekty włożonej pracy, zmierzyć się z niełatwą próbą interpretacji tekstów wybitnych polskich autorów, zaprezentować swoją wrażliwość, talent i pasję oraz przeżyć pozytywne doświadczenia związane z ich uznaniem.

 

Karty zgłoszenia do tegorocznej edycji należy składać w biurze Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji przy ul. Armii Krajowej 68 lub na adres mailowy: biuro@kultura.malbork.pl Ostateczny termin zgłoszeń mija 17 marca br.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

regulamin i karta zgłoszenia

 

 

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

  stat4u