Aktualności

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt

Ochrona danych osobowych

 

 

         

     W dniach 19-20 października odbyły się 15 Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne zorganizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.
Publiczność zgromadzona w sali Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw mogła obejrzeć 7 spektakli. Zaprezentowały się teatry prezentujące różne formy: teatr tańca, improwizacji, jednego aktora, teatr autorski.
 

 

 

 

 


Jury w składzie:
Anna Zajączkowska - producentka filmowa, telewizyjna
Zbigniew Mikołajczyk - reżyser, animator kultury

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce Teatr "Po godzinach" z Gdańska ze spektaklem "Kolejne dni życia z..." reż Małgorzata Oracz (nagroda w wysokości 1.000,-zł)
II miejsce Teatr "W Kaczych Butach" z Gdyni ze spektaklem "Umowa o arcydzieło" w reż. Magdaleny Bochan - Jachimek (nagroda w wysokości 700,-zł)
III miejsce Teatr "No i Dobra!" z 22BLT z Malborka ze spektaklem "Kołowrotek" w reż. Domeli Grendy (nagroda rzeczowa)

Teatr Caro Dance z Siedlec wystąpił ze spektaklem "After Befor", ale w związku z tym iż pojawili się podczas MOSTu w ramach projektu Instytutu Tańca - zaprezentowali się poza konkursem.

Teatr "Dwa Słowa" z MCKiE także zaprezentował się poza konkursem, natomiast został doceniony przez jury w następującej formie:
Weronika Kosior z Teatru "Dwa Słowa" otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl "Marionetka" w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Jakub Sawczuk z Teatru "Dwa Słowa" otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl "Jestem idiotem" w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Teatr "Dwa Słowa" otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Malborka za spektakl "Wolność, Głupcze!" w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)

Wszystkim uczestniczącym w MOST teatrom wręczono pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Dziękujemy za cudowną atmosferę, za niesamowite emocje płynące ze sceny i... do zobaczenia za rok

 

     W 1994 roku na kulturalnej mapie naszego miasta zaistniało Malborskie Forum Teatrów Poezji, organizowane przez Miejski Dom Kultury. Rok później przekształciło się w Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Zmianę podyktowało zapotrzebowanie na poszerzenie form teatralnych. I tak MOST – bo taka skrócona nazwa zaczęła funkcjonować w odniesieniu do tego wydarzenia - trwał przez kolejne lata. Do grodu nad Nogatem przyjeżdżały teatry z całej Polski, by dzielić się swoją twórczością, zdobywać doświadczenia i – co najważniejsze – integrować środowisko teatrów amatorskich z całego kraju. Niestety, w 2007 roku z niewiadomych przyczyn odbyła się ostatnia XIV edycja i wydawało się, że Spotkania zniknęły bezpowrotnie z kulturalnego harmonogramu Malborka.

Tymczasem, w tym roku Malborskie Centrum Kultury i Edukacji powraca do tradycji teatralnej w naszym mieście i reaktywuje MOST – jednocześnie obchodząc mały jubileusz, bo będzie to jego XV edycja.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to na powrót wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych, że w październiku zjeżdżać będą do nas grupy teatralne z całej Polski, a publiczność z niecierpliwością wyczekiwać będzie kolejnych spektakli.

Z ogromną radością ponownie zapraszamy miłośników Melpomeny do Malborka.


Już niebawem przedstawimy szczegółowy program wydarzenia. Wstęp na wszystkie spektakle za darmo.
Natomiast w ramach tegorocznego MOST-u publiczność zobaczy "Kinoteatr Mumio" w spektaklu "Kabaret Mumio" (20 października o godz. 18.00) Bilety do nabycia w kasach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska) w cenie 20,-zł

Zapraszamy!

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE